تحریم هواوی چرا و به چه شکل اتفاق افتاد

تحریم هواوی چرا و چگونه وقوع افتاد
تحریم هواوی اما صرفا مشتریان هواوی در خارج از چین را به حیث نرم‌افزاری پایین تاثیر قرار خواهد بخشید ; چون دولت چین تقریبا هر چیزی را که به گوگل ارتباط دارااست , غربال نموده است .

به همین بهانه هواوی در گوشی‌هایی که بازار چین عرضه مینماید یک ورژن از اندروید را به کار میگیرد که از سرویس ها هواوی , به‌روزرسانی‌های امنیتی و حتی دکان اپلیکیشن‌های خویش هواوی استعمال می نمایند .

دستور تحریم هواوی همینطور هرگونه همکاری دیگر شرکت‌های آمریکایی مثل اینتل , ان‌ویدیا ( Nvidia ) و کوالکام ( Qualcomm ) را با هواوی منع خواهد کرد .

هواوی اعم از کم شرکت‌هایی است که سی‌پی‌یو یا این که به‌طور ظریف SOCهای منحصر خود را برای به کارگیری در گوشی‌ها و تبلت‌های خود می‌سازد و به عنوان مثال نیازی به شرکت کوالکام ندارد ; اما در دیگر قطعاتی که احتمالا خودش نتواند بسازد دیگر نمی‌تواند سراغ تولیدکنندگان آمریکایی برود .


Huawei Matebook pro
از آن‌سو هواوی به تازگی استارت به ایجاد لپ‌تاپ‌های ویندوزی هم کرده است . سی‌پی‌یو‌های روی لپ‌تاپ‌ها تقریباً همه‌شان یا این که وابسته به اینتل می‌باشند یا AMD . همه‌شان نیز از کارت‌های گرافیکی همراه سی‌پی‌یو ( Intel integrated graphics ) , ان‌ویدیا و AMD به کار گیری می نمایند .

با تحریم هواوی دیگر هیچ‌کدام از این تولیدکنندگان در دسترس هواوی نخواهند بود . از آن‌سو هواوی در لپ‌تاپ‌های خویش دیگر نمی‌تواند از سیستم‌عامل ویندوز مایکروسافت استفاده کند .

همه‌ این‌ها به‌این مضمون‌ که بازار لپ‌تاپ‌های هواوی ممکن است به‌طور بی نقص از دربین خواهد رفت و عملکرد هواوی برای ایجاد نسخه لینوکس مخصوص خویش نیز بی‌اثر خواهد شد .

جواب هواوی به تحریم‌ها چه بود؟
در پاسخ به تحریم‌های ایالات متحده , هواوی نیز اعلام نموده است به‌اندازه به کار گیری سه ماه خود قطعه در انبارهایش دارااست . چون از گذشته پیش‌بینی میکرد که چنین اتفاقی چهره دهد .

این سه ماه به هواوی مجال خواهد داد که بتواند تامین‌کنندگان دیگری برای قطعات مورد نیاز خود بیابد . البته مشخصا نمی‌تواند تامین‌کننده دیگری برای قطعات لپ‌تاپ‌ها بیابد و در سود این بخش هواوی کاملا از بین خواهد رفت .

از آن‌سو علی‌رغم تجربه هواوی در چین برای گسترش فروشگاه‌ نرم افزار , خدمات امنیتی و دیگر خدمات اضطراری در اندروید , بعید است که هواوی بتواند کاربران بیرون از چین را به استعمال از این سرویس‌ها راضی نماید ; چون همان‌طور که گفتیم چنین چیزی یک اکوسیستم از استفاده کننده و توسعه‌دهنده تولید می‌کند که هر چه چند یک عدد بیشتر باشد , تعداد دیگری نیز ارتقا مییابد .

Huawei Honor 10
احتمالا ساخت یک مغازه اپلیکیشنی که عملا اپلیکیشن‌هایی گوگل پلی را کپی کند و برای مثال نرم افزار بفروشد , بتواند کاری را از پیش برنده شود ; ولی همین نیز یک خلل داراست .

اپلیکیشن‌ها بر اساس استانداردها و معیارهای گوگل که در هر به‌روزرسانی خدمات دکان پلی روی گوشی نصب می‌شوند , کار می نماید . در شرایطی که همین به‌روزرسانی‌ها را هواوی بخواهد انجام دهد , معین نیست چقدر از آنان با به‌روزرسانی‌های خود گوگل سازگار باشند .

هنگامی خدمات گوگل دردست نباشد
بعضی از اپلیکیشن‌ها از خدمات گوگل برای کار کردن به کارگیری مینمایند . خدماتی مثل سیستم‌های پرداخت گوگل , مکان‌یابی و بازی‌های گوگل پلی . درحال حاضر در صورتی‌که نرم افزار اندرویدی که روی گوشی‌های بدون سرویس ها گوگل هواوی نصب‌شده است , برای اجرا دنبال این سرویس ها بگردد و آنها‌را پیدا نکند , مشخصا دیگر کار نخواهد کرد

Add ping

Trackback URL : https://hendricks17ipsen.bravejournal.net/trackback/497755

Page top